Sukces młodego naukowca. Jeszcze studiuje, a już uzyskał stopień doktora


Karol Steckiewicz jako trzecia osoba w Polsce i pierwsza na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym uzyskał stopień doktora jeszcze przed ukończeniem studiów. Nadal bowiem jest studentem VI roku kierunku lekarskiego

Gratulacje dla studenta płyną ze wszystkich stron. Przyłączamy się do nich także w Głosie Nauczycielskim.

Karol Steckiewicz uczył się wcześniej w gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim, a potem w VI LO w Olsztynie. Jako nastolatek odnosił sukcesy w konkursach przedmiotowych i olimpiadach. Startował też w konkursach krasomówczych.

– Naukowcem chciałem być od zawsze, natomiast swoją pierwszą pracę badawczą napisałem w liceum. Fascynowało mnie to, jak globalny problem można przenieść do skali laboratoryjnej i szczegółowo go opisać, dlatego już od pierwszego roku studiów dążyłem do tego, żeby zacząć się realizować w tym kierunku. Nie planowałem szybkiego zdobycia stopnia naukowego doktora, wynikało to raczej z prowadzonej przeze mnie działalności: publikowałem artykuły, zdobywałem granty, wyjeżdżałem na konferencje i staże zagraniczne – opowiada Karol Steckiewicz. I dodaje: – Mam to szczęście, że nauka jest moim hobby. Uwielbiam spędzać czas, robiąc eksperymenty czy czytając publikacje naukowe. Szczególnie satysfakcjonujący jest moment, kiedy doświadczalnie udaje mi się potwierdzić hipotezę czy rozwiązać problem naukowy. Trudno mi porównać to uczucie z czymkolwiek innym.(…)

 

Jarosław Karpiński

 

Więcej – GN nr 14-15 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 14-15/2021: