Kolejny sukces niezwykłej sportsmenki z Wałcza. I to mimo pandemii!


Teresa Piwowarska z Wałcza Drugiego znowu górą! Na ostatnich, 30. Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters, jakie odbyły się w Toruniu 13 marca br., zdobyła dwa złote medale! Gratulujemy!

Najnowszy sportowy sukces Teresy Piwowarskiej to złoto w pchnięciu kulą i w rzucie ciężarkiem w kategorii wiekowej 60+. Koleżanka Teresa – jak mówią o niej członkowie Sekcji Emerytów i Rencistów Oddziału ZNP w Wałczu (Okręg Zachodniopomorski ZNP) – od lat udowadnia, że nauczycielska emerytura wcale nie musi oznaczać wycofania się na margines życia. Ma duszę sportowca i zawsze stawiała sobie ambitne cele. Sport pokochała jeszcze jako uczennica (mieszkała wówczas w Sierpcu). Następnie studiowała na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i jednocześnie trenowała piłkę ręczną w AZS. Potem jako nauczycielka wychowania fizycznego w wałeckich placówkach oświatowych zasłynęła m.in. tym, że miała zwyczaj uczestniczyć w grach zespołowych w jednej drużynie ze swoimi uczniami.

Po przejściu na emeryturę nadal uprawiała sport, ale odkryła w sobie też inne pasje. Prowadziła zajęcia w wałeckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku (uczyła gimnastyki z elementami tańca). Udzielała się w radzie sołeckiej Wałcza Drugiego (osada w gminie Wałcz – przyp. red.), organizowała rajdy rowerowe i piesze dla okolicznych mieszkańców. Teraz – w czasie pandemii – to wszystko upadło i pozostały jej tylko rzuty, bo można uprawiać je indywidualnie, bez kontaktu z innymi ludźmi, zgodnie z obostrzeniami pandemicznymi.(…)

 

Witold Salański

 

Więcej – GN nr 14-15 (e-wydanie)Pozostałe artykuły w numerze 14-15/2021: