Odkryć na nowo niezwykłość rzeczy zwyczajnych. To jest świetne motto na dziś


Z Ewą Kempską, nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej im. Andrzeja Skupnia-Florka w Gliczarowie Górnym, Nominowaną do tytułu Nauczyciel Roku 2019, rozmawia Halina Drachal

W polskiej oświacie trwa wielki eksperyment zdalnej nauki. Jak on wygląda w podhalańskiej szkole położonej najwyżej w Polsce?

– Od czterech lat komunikuję się z rodzicami za pomocą aplikacji WhatsApp lub Messenger. Nie od dziś w sieci jest mnóstwo webinariów, na których nauczyciele dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Nie chcę umniejszać niczyjej roli, ale to dzięki współpracy i wzajemnej pomocy nauczycieli jakoś to nauczanie zdalne funkcjonuje, choć nie jest idealne.

Czy szkoła w Gliczarowie Górnym dysponuje odpowiednim sprzętem?

– Nasza niewielka, licząca blisko 100 uczniów szkoła, dzięki zabiegom dyrekcji i życzliwości Motoroli została ponad rok temu doposażona w stosunkowo nowy sprzęt komputerowy. Otrzymaliśmy tyle komputerów i laptopów, że wystarczyło ich do każdej sali. Gdy teraz okazało się, że zarówno niektórzy nauczyciele, jak i rodzice nie mają laptopa ani tabletu, a internet tylko w telefonie, szkoła udostępniła swój sprzęt.



(…)

 

cała rozmowa – tylko w Głosie nr 16-17! (e-wydanie)



Pozostałe artykuły w numerze 16-17/2020: